Przejdź do treści

XXVII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka

XXVII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka

Treść

Trudno wyobrazić sobie w naszej gminie miesiąc czerwiec, a zwłaszcza wspólne świętowanie Dnia Dziecka, bez Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ta piękna sportowa tradycja to jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu naszej gminnej młodzieży, która pomimo ery wszechobecnych smartfonów nadal z wielkim zapałem dba o kulturę fizyczną, czego należy jej pogratulować. Mając na względzie bogatą historię Gminnych Igrzysk, byłoby rzeczą całkowicie niemożliwą, aby to wspaniałe wydarzenie nie odbyło się również w tym roku.

W poniedziałek, dnia 5 czerwca, młodzież ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy miała okazję wziąć udział już w XXVII edycji Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Kamionka Wielka, pana Andrzeja Stanka, działającego we współpracy z Radą Gminną Zrzeszenia LZS w Kamionce Wielkiej. Igrzyska miały miejsce na boisku LKS „Królovia” w Królowej Górnej, gdzie szkoły rywalizowały między sobą o trofea w postaci okazałych pucharów, a zarazem o okolicznościowe dyplomy wraz z nagrodami pieniężnymi.

Igrzyska rozpoczęły się uroczystym otwarciem, którego dokonał osobiście pan wójt Andrzej Stanek, życząc wszystkim jak najwspanialszych osiągnięć. W pierwszej kolejności do zaciętej rywalizacji stanęły najmłodsze roczniki szkół podstawowych, czyli dzieci z klas od I-III. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy dzielnie walczyli o zajęcie jak najlepszych miejsc, biorąc udział w biegach crossowych oraz w rzutach piłką palantową. Po skończonej rywalizacji najmłodsi, którzy stanęli na podium, zostali udekorowani medalami przez pana wójta.

Następnie w szranki stanęły ze sobą starsze roczniki z klas od IV-VIII, które zmierzyły się, podobnie jak najmłodsi, z biegiem crossowym i z rzutem piłką palantową. Rywalizacja była jednak trudniejsza, bo starsi mieli do pokonania większe dystanse, a dodatkowo młodzież z klas od VI-VIII musiała „dodać skrzydeł” piłkom lekarskim, które bynajmniej nie dbają o swoją „zgrabną linię”. Z kolei na sam koniec odbyła się sztafeta, na którą każda ze szkół wystawiła swoją drużynę składającą się zarówno z dziewczyn, jak i chłopców ze wszystkich klas od IV-VIII. Gdy ostatni uczestnik dobiegł już do mety, organizatorzy w niemal sprinterskim tempie ogłosili wyniki, a pan wójt ponownie udekorował najlepszych zawodników, życząc im jeszcze większych sukcesów i gratulując znakomitej sprawności fizycznej oraz umiejętności.

Po dekoracji medalowej nadeszła najbardziej wyczekiwana chwila, w której ogłoszono zbiorcze wyniki dla wszystkich szkół, wręczając ich reprezentantom dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. W tym roku pierwsze miejsce wywalczyli dla swojej szkoły uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Kamionce Wielkiej. Zaszczytne drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Piotra Poręby w Mystkowie. Gospodarze spotkania, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej, obronili z kolei swój honor i wywalczyli sobie trzecie miejsce na podium.

Uczestnikom imprezy dopisała w tym roku wspaniała słoneczna pogoda, dzięki której igrzyska przebiegły w wyjątkowo dogodnych warunkach. Zastrzyk witaminy D oraz zdrowy wysiłek sprawił, że nikomu nie zabrakło odpowiedniego poziomu endorfin, a co za tym idzie dobrego humoru i pozytywnej energii. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia zadbali o wyjątkowo motywującą muzykę, która zagrzewała wszystkich zawodników do boju o zajęcie jak najlepszych miejsc na podium.

Dyrektorom szkół oraz nauczycielom wychowania fizycznego należą się wielkie gratulacje za to, że udaje się im zaszczepić wśród młodego pokolenia ducha zdrowej rywalizacji oraz skutecznie promować wartość kultury fizycznej i zdrowego stylu życiu. Wyrazy uznania, co oczywiste, należą się także wszystkim zawodnikom, z których cała gmina może być dumna.

Za organizację imprezy wyrazy wdzięczności trzeba przekazać w szczególności pani Renacie Ochwat-Sadowskiej, która pełniła funkcję opiekuna igrzysk, a także wspierającej jej wysiłki pani Katarzynie Ptak oraz panu Bartoszowi Doboszowi, który uwiecznił całe wydarzenie za pomocą obiektywu swojego aparatu oraz drona, potrafiąc upolować najlepsze i najbardziej niezwykłe ujęcia.  Podziękowania należą się także pani Grażynie Stanek, panu Patrykowi Świerczkowi oraz wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego pomagającym w sędziowaniu, dzięki którym wyniki mogły być ogłoszone wyjątkowo sprawnie. Organizatorzy spotkania kierują swoją wdzięczność także do strażaków ochotników z OSP Królowa Górna, będących odpowiedzialnymi za zabezpieczenie medyczne igrzysk.

Pliki do pobrania